Bašť se baví logo

Svatomartinský jarmark

4. listopadu 2018
2018_Svatomartinské slavnosti.jpgZveřejněn program Svatomartinských slavností 2018. Od 10 do 13 hodin se můžete těšit na stánkový prodej a teplé i studené občerstvení. V 10 hodin také budou zahájeny dílny na výrobu vizovického pečiva  a zápichů z překližek v rámci cyklu Vidět a naučit se řemesla našich předků). V 11 hodin budou dospělým prezentována letošní svatomartinská vína a dětem zahraje pohádku Divadlo Úsměv. V 11. 30 na váš čekají rezervované svatomartinské pečené husy a ve 12.00 proběhne slavnostní otevření 1. etapy projektu Kudy z nudy v Bašti.

22. října 2018
2018_Svatomartinské slavnosti.jpgI v roce 2018 se můžete těšit na oslavy příjezdu Martina na bílém koni do Baště. Tentokrát pod názvem Svatomartinské slavnosti. Na setkání s vámi se Bašť se baví těší v neděli 11. listopadu 2018 od 10 do 13 hodin v prostorách parku u knihovny a Centra pro rodinu Pohoda, Za Vilou 204.


19. listopadu 2017

Svatý Martin přivezl místo sněhu pořádný vítr

20171111_112109.jpgDvě stovky návštěvníků Svatomartinského jarmarku neodradilo větrné počasí a přišly do parku u knihovny prožít svatomartinskou atmosféru. Nejdříve při převozu z Líbeznic uletělo několik stánků, pak se některým stánkařům nepodařilo dojet na místo prodeje, nakonec se plánované divadélko pro děti muselo přestěhovat do Centra pro rodinu Pohoda pod střechu, ale to byl konec všem problémům, se kterými se musel pořádající spolek Bašť se baví vypořádat a zábava mohla začít. Zimní náladu bohužel nenavodil sníh, tak muselo zastoupit Divadlo Koloběžka s hrou Popletená zimní pohádka. Zatímco rodiče ochutnávali svatomartinské víno z vinařství Vajgar z Rakvic, nakupovali výborné koláčky od Kerštofa nebo svíčky, hračky a šperky, děti tvořily ve třech dílnách výrobky s předvánoční nebo vánoční tematikou. Andílky a čertíky z kukuřičného šustí je učila úžasná paní Jiřina Šustrová z Prodejní dílny lidové tradice v Bechlíně, členky Bašť se baví pro děti připravily výrobu vánočních ozdob z korálků nebo andělů z papíru. Prima odpoledne mohli účastníci zahájit nebo zakončit svatomartinskou husou v Restauraci Vila. Byla skvělá. Fotogalerie

 

8. listopadu 2017

Vína_prezentace.jpg

 3. října 2017


Zveme vás na novou akci 11. 11. od 11 hodin v parku u knihovny. Pokud máte zájem o objednávku pečené husy v Restauraci Vila, zašlete, prosím objednávku na bastsebavi@email.cz. Obratem vám sdělíme pokyny pro úhradu zálohy ve výši 100 Kč za jednu porci.

Jarmark - plakát.jpg