Bašť se baví logo

Český ráj 2017 - Libuň

26. 8. 2017

TÝDEN V RÁJI
Bašť se baví po pěti letech obnovila tradici týdenních prázdninových pobytů rodin z Baště na některém z krásných míst České republiky. Po Krkonoších, Lipnu, Slapech a Máchovu jezeru jsme tentokrát zavítali do Českého ráje, do oblasti Prachovských skal. Děti nám už povyrostly a tak náš pobyt byl cykloturistický.

Počasí nám přálo a tak jsme každý den mohli začít rozcvičkou, o kterou se postarali fotbaloví trenéři Martin a David. Po snídani jsme sedli na kola nebo využili vlakové dopravy a podnikali výpravy za poznáním. Historickou lokálkou, ze které se vyklubal obyčejný vlak, kterých u nás dosud jezdí spousty, jsme první den dojeli do Sobotky. Po výšlapu na Humprecht nás čekaly želví závody na místním koupališti. Druhý den jsme od Jinolických rybníků vyrazili na Přivýšinu a přes Rumcajsovu jeskyni jsme došli na zříceninu Brada. U vody nás pak čekalo stavění vorů a jejich pouštění na Oborském rybníku. Třetí den jsme strávili v Sedmihorkách, odkud jsme podnikli náročnější tůru po Hruboskalsku na Valdštejn, takže odpočinek následující den ve Štastné zemi v Radvánovicích byl víc než zasloužený. Předposlední den jsme si prošli Prachovské skály a den jsme opět zakončili u Jinolických rybníků skládáním vlaštovek a závody v jejich létání. Poslední den se zatáhla obloha a tak do deště vyrazili pouze ti nejzarytější cyklisté a ostatní jsme se věnovali tvoření v suchu penzionu. Přesto se ke slovu dostaly vory, které bezvadně pluly v kalužích po dešti. Večery děti trávily opět pohybem, na hřišti a v blízkém lesíku při stopované, přehazované, opičí dráze nebo bojovce. Děti si z pobytu odvezly pamětní listy, medaile, odměny, vlastnoručně vyrobené výrobky a hlavně spousty zážitků a nových kamarádství. Obrázky z pobytu si můžete prohlédnout na webu spolku nebo na facebookové stránce Bašť se baví. Cykloturistický pobyt Bašť se baví v Českém ráji 2017 je za námi, ať žije pobyt 2018. Na jakém dalším úžasném místě je zatím velká neznámá i pro organizátory.

Fotky z pobytu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Poznáváte rádi krásy naší země? Jezdíte rádi na kole, podnikáte výlety do přírody? Pak pro vás máme jedinečnou nabídku na týdenní cykloturistický pobyt v srdci Českého ráje, v Prachovských skalách. Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý sportovní, výtvarný a soutěžní program. Naplánujte si prázdniny již nyní. Přihlášku k pobytu můžete vyplnit zde.

Tým Bašť se baví

Český ráj - propozice - bez rezervace.jpg